Баннер
Главная Новини Україна і Сполучені Штати Америки спільно розроблятимуть озброєння і військову техніку.
Україна і Сполучені Штати Америки спільно розроблятимуть озброєння і військову техніку.
Автор: Пресс-служба   
07.09.2021 09:06

 

   Під час робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до США міністр оборони України і міністр оборони США підписали Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони США.

 

   Цей документ є результатом фундаментального поглиблення співпраці між обома країнами за науково-технічним та військово-технічним напрямами.

 

   Угода дасть змогу досягти таких важливих результатів:

●     надання правових основ для укладання контрактів з реалізації спільних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт в оборонній сфері;

 

●     створення умов для впровадження передових оборонних технологій, започаткування проєктів у сфері модернізації озброєння та військової техніки іззалученням інвестицій американської сторони;

 

●     реалізація заходів з проведення тестувань озброєння і військової техніки з використанням обладнання та технологій, відсутніх в Україні;

 

●     залучення українських науково-дослідних установ до виконання проєктів американської сторони, просування продукції та послуг обох держав на ринках третіх країн з урахуванням стандартів країн – членів НАТО;

 

●     використання новітнього обладнання, відсутнього в Україні, для проведення науково-дослідних робіт, перевірки результатів та оцінки їх ефективності.

 

    У підсумку угода дасть змогу Україні спільно з США працювати над подальшим розвитком озброєння та військової техніки із залученням американських інвестицій. На практиці це буде здійснюватись шляхом реалізації спільних проєктів, у результаті чого будуть створюватись нові або удосконалюватися наявні зразки озброєння і техніки, що підвищить здатність української армії протистояти агресору.

 

   Раніше розглядалася можливість отримання Україною статусу основного союзника США поза НАТО, але зазначена угода передбачає значно змістовнішу і сильнішу взаємодію.

 

   У чому полягають переваги від укладення угоди порівняно з отриманням статусу основного союзника США поза межами НАТО – дивіться у порівняльній таблиці.

 

Контакти

64302, Україна, Харківська обл.

м. Ізюм просп. Незалежності, 66.

тел.: +38 05743 21078, 2-15-48

e-mail: ipz@ipz.com.ua    web: www.ipz.com.ua