Баннер
Главная Новини Зусиллями приладобудівників відновлено одну з візитівок міста.
Зусиллями приладобудівників відновлено одну з візитівок міста.
Автор: Пресс-служба   
05.05.2021 14:18

  

 

   Однією з історичних пам’яток нашого міста, яка розташована  з південного боку гори Крем'янець є пам’ятник- стела у вигляді червоного  прапора.

 

   Архітектурну композицію було споруджено у 80-х роках ХХ ст.

 

   Стела має довжину 22 м та заввишки у самій високій точці 5,5 м. Матеріал композиції – цегла, яка пофарбована в червоний колір. Донедавна на стелі була закріплена меморіальна дошка з переліком військових підрозділів, які вели бої на Ізюмщині в 1941-1943 роках. Напис повідомляв, що в боях за звільнення Ізюма та району загинуло 800 тис воїнів, які чесно воювали і загинули як герої.

 

 

 

 

 

 

 

 

   Нажаль, руйнівний вплив часу залишив на поверхні стели глибокі шрами. Цегляна кладка в багатьох місцях зазнала руйнації, штукатурка відшарувалася, а її  колір потьмянів та вицвів на сонці.

 

 

   В рамках міських заходів напередодні  Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні очільник Ізюмської громади Валерій Марченко звернувся до директора державного підприємства «Ізюмський приладобудівний завод» Сергія Філоненко щодо можливості впорядкування стели зусиллями приладобудівників.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

   «Це вже не перший історичний об’єкт, який за власний кошт та власними силами  відновлюють заводчани. Декілька разів ми впорядковували   пам’ятник генерал-лейтенанту бронетанкових військ П.В.Волоху, після акту вандалізму капітально відремонтували скульптурну композицію «ПАМ'ЯТЬ», що присвячена працівникам підприємства, які загинули на фронтах Другої світової війни, постійно долучаємося до місцевих ініціатив щодо збереження історичної спадщини», – зазначив Сергій Філоненко.

 

   Роботи  по впорядкуванню пам’ятної стели  було закінчено напередодні травневих свят.

 

Контакти

64302, Україна, Харківська обл.

м. Ізюм просп. Незалежності, 66.

тел.: +38 05743 21078, 2-15-48

e-mail: ipz@ipz.com.ua    web: www.ipz.com.ua