Баннер
Главная Новини Як тендітні жіночі руки створюють сучасні прилади для потреб українського війська.
Як тендітні жіночі руки створюють сучасні прилади для потреб українського війська.
Автор: Пресс-служба   
26.03.2018 08:22

   Державне підприємство «Ізюмський приладобудівний завод» - єдине вітчизняне виробництво, яке створює українське оптичне скло та одне з небагатьох підприємств, що виготовляє сучасні оптичні, оптико-механічні та оптико-електронні прилади. І як на більшості підприємств, в тому числі і ВПК сектору, продукцію Ізюмських приладобудівників не можливо створити без досвідчених, впевнених , але таких тендітних жіночих рук. Саме жінка, як працівник, як мати, як берегиня, в найскладних виробничих процесах відіграє одну з найголовніших ролей створення сучасного озброєння та приладів для потреб збройних сил України. І Ізюмський приладобудівний в цьому сенсі – не виключення.

 

   

   Скажімо, на  Міжнародних спеціалізованих виставках «Зброя та Безпека» протягом останніх років постійно презентуються  сучасні оптико-електронні вироби ДП ІПЗ, серед яких найбільшу цікавість фахівців викликають прилади сімейства  ОЕП.

 

   Нові оптико-електроні приціли поєднані з високоточною цифровою системою ведення вогню та представлені в складі  системи керування вогнем легкоброньованної техніки.

 

   Мало кому відомо, але одним з розробників низки приладів родини ОЕП є Терновська Ольга Федорівна. Інженер-конструктор за фахом з 1986 року , а з 2005 року – провідний інженер-конструктор, пані Ольга долучилася до створення низки сучасних приладів підприємства, серед яких прилади наведення та оптико-електронні приціли для систем керування вогнем БМП, Тритон-01, Дозор-Б,  модернізація приладів нічного бачення для бронетехніки тощо.

 

   Вдихнути оптичне життя в креслення конструктора, створити оптичне скло, яке відповідає сучасним вимогам в змозі Кононова Олена Миколаївна.

 

   Пані Олена знається на всіх марках оптичного скла, яке може вироблятися на підприємстві (майже 240 марок кольорового, безбарвного та спеціального скла), активно долучається до збереження спадщини ізюмських скловиробників, адаптує рецептури скловаріння до вимог сьогодення, активно співпрацює з провідними харківськими та київськими теоретичними університетськими фахівцями в сфері оптичних середовищ, тим самим поєднуючи науку та виробництво. Саме жіночий кропіткий розум та наполегливість дозволяють оптимізувати шлях виробництва оптичного скла від лабораторних варок до серійних промислових відливок у скловарній печі.

 

   Для того щоб оптичне скло набуло форм необхідних оптичних деталей заготовки проходять низку технологічних операцій. На одному зі щаблів виробничого шляху майбутні частини приладів потрапляють до рук оптика Клименко Марини Сергіївни.   Точність виготовлення деталей пані Мариною по деяким видам продукції сягає позначки 3 мікрони.  Такі показники є запорукою  високої якості оптичних схем зокрема та всього приладу в цілому.

 

    За вимірювання характеристик оптичних схем та визначення відповідності документації  відповідає Полозенко Тетяна Дмитрівна. Пані Тетяна вже 45 років на підприємстві і віртуозно володіє всіма можливими на підприємстві  методами та приладами вимірювання показників оптичних деталей.

 

   Остаточно розкриються характеристики оптичних схем та деталей в складі кінцевого приладу тільки після монтажу. Однією з найвагоміших вимог при цьому, як не дивно, повинна бути чиста оптична поверхня. Саме це і забезпечує оптичному «серцю» приладу чистильник оптики складального цеху Данільченко Тетяна Сергіївна.

 

   Тож саме жіночі руки докладають зусиль для створення сучасних приладів, чим безперестанно  підвищують обороноздатність нашої держави.

 

  

 

 

 

  

   Щиро зичимо всім працівницям підприємства  міцного здоров’я, лагідної жіночої долі, добробуту та родинного затишку.

 

Контакти

64302, Україна, Харківська обл.

м. Ізюм просп. Незалежності, 66.

тел.: +38 05743 21078, 2-15-48

e-mail: ipz@ipz.com.ua    web: www.ipz.com.ua