Баннер
Главная Новини Разом святкуємо 100 річчя від дня початку будівництва ІПЗ!
Разом святкуємо 100 річчя від дня початку будівництва ІПЗ!
Автор: Пресс-служба   
14.04.2016 14:37

  

   100 років тому, в 1916 роціна мапі Ізюмщини з’явилася нова топонімічна назва – «Казений завод оптичного скла».

 

   Цитата : «Військова Рада Головного артилерійського управління журналом від 21 квітня 1916 року ухвалила рішення приступити до будівельних робіт по будівництву КАЗЕНОГО ЗАВОДУ ОПТИЧНОГО СКЛА в місті Ізюм задля чого було засновано Тимчасову Господарську Будівельну Комісію з виробництвом витрат до 1 200 000 рублів».

 

      Нині завод має назву Державне підприємство «Ізюмський приладобудівний завод».

 

 

 

  Не слід плутати дату початку будівництва (1916) та день народження Ізюмського приладобудівного заводу як потужного підприємства (1923).

   Історично день народження підприємства відзначається з 13 травня 1923 року. Саме з в цей день Ізюмський завод оптичного скла долучився до переліку виробничих підприємств отримавши першу придатну виробничу варку оптичного склаНа заглавному фото зафіксовані директор Ян Петрович Віксне, головний інженер Мельніков, скловар Мягков, начальник фізлабораторії професор Біскє.

   При проведені першої виробничої плавки № 43 в 30-ти пудовому горщику було отримано 9,6% придатного по всім оптичним константам боросилікатного крону К-8.

 

   Нині завод є фактично флагманом вітчизняного оптичного скловаріння та приладобудування та гідно продовжує традиції Ізюмських творців оптичного скла і приладів.

  

   Тож найкращим святковим подарунком до 100 річчя від дня початку будівництва заводу є трудова звитяга та виробничі здобутки, постійно зростаючі показники оплати праці, покращання технологічних умов, підвищення рівня відповідальності як перед споживачами продукції так і перед трудовим колективом, збереження, створення та впровадження в життя трудових традицій одного з потужних виробничих підприємств Ізюмщини .

 

   В рамках заходів, які направлені на збереження історичної спадщини, виказуючи повагу до славетної історії та трудового шляху підприємства, до колективу заводу, до людей, що зібрали, впорядкували, зберегли та донесли через роки пам’ятки про завод, віддаючи данину пам’яті ветеранам та працівників підприємства, дякуючи за підтримку ізюмчанам, партнерам заводу, краєзнавцям, всім, кому не байдужа історія Ізюмського приладобудівного, продовжуємо публікувати цікаві світлини та інші матеріали з життя підприємства.

 

   Фоторетродобіркаформаті PDF/.

 

   Шануй та  памятай історію заводу!

 

Контакти

64302, Україна, Харківська обл.

м. Ізюм просп. Незалежності, 66.

тел.: +38 05743 21078, 2-15-48

e-mail: ipz@ipz.com.ua    web: www.ipz.com.ua