Баннер
Главная Новини «ПРОДУКЦІЯ ЗАВОДУ НЕ ЛИШЕ ЯКІСНА, А Й КОНКУРЕНТОЗДАТНА»
«ПРОДУКЦІЯ ЗАВОДУ НЕ ЛИШЕ ЯКІСНА, А Й КОНКУРЕНТОЗДАТНА»
Автор: Пресс-служба   
16.03.2015 11:04

 

Інтерв’ю з директором Державного підприємства «Ізюмський приладобудівний завод» С.В.ФІЛОНЕНКОМ , що розміщено в Ізюмській міськрайонній газеті «Обрії Ізюмщини» (№ 11 від 13.03.2015 р.).

 

Кор.: – Сергію Вікторовичу, майже рік тому на сторінках міськрайонної газети ми інформували ізюмську громаду про стан справ на підприємстві. Тоді йшлося про необхідність модернізації виробництва, потребу максимальної завантаженості виробничих потужностей. Чи вдалося щось зробити за минулий період?

 

Слід зазначити, що ІПЗ – єдине в місті виробниче підприємство, яке забезпечує роботою близько тисячі працівників.....

 

Тому увага засобів масової інформації до його досягнень і проблем досить висока. Насамперед, хотів би зазначити, що керівництво заводу завжди відкрите для конструктивного спілкування. Намагаємося вести постійний діалог з представниками влади, ветеранами підприємства, всією громадою. Через засоби масової інформації знайомимо з новинами підприємства. Приміром, на сторінках журналу Defense Express та центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія» читачі знайомляться зі зразками приладів ДП ІПЗ, які пройшли випробування та надійшли до українського війська. Слід підкреслити, завод працює стабільно. Портфель замовлень сформовано до кінця поточного року. Деякі виробничі підрозділи працюють навіть у три зміни. Прилади для протитанкових ракетних комплексів, системи керування вогнем, модернізація приладів денного та нічного бачення для бронетехніки, приціли для переносного гранатомету тощопродукція, яку з повним правом відносимо до значних досягнень інженерної думки колективу. Триває модернізація виробничих потужностей, зокрема, «скловарного серця» заводугоршкової скловарної печі. Вона отримала сучасну автоматизовану систему керування процесами. Застарілі та зношені частини було замінено сучасними матеріалами. Підсумком такої модернізації стала можливість отримання більш якісного оптичного скла, характеристики якого майже тотожні з найкращими європейськими зразками. В активі Ізюмських скловарів є технології виробництва унікальних марок скла,яке ніде в світі, крім ДП ІПЗ, не виготовляється. Наші фахівці ведуть розробку і реалізацію ряду проектів не лише в рамках кооперації вітчизняного ВПК, а й на міжнародному рівні.

 

Кор.: – Наскільки відомо, припинення співпраці з Російською Федерацією спонукало підприємства «Укроборонпрому» шукати нові ринки збуту. Як це відбувається у вас?

 

– В активну фазу така переорієнтація увійшла то рік. Підтримуючи вимоги ДК «Укроборонпром», колектив заводу планомірно перейшов на нові виробничі рейки, скоригував потреби, доволі оперативно переорієнтувався на інші, в основному, європейські, ринки. Показник такого імпортозаміщення (заміщення імпортних товарів вітчизняними) сягає 40% по придбанню ТМЦ, а реалізація приладів спеціального призначення на внутрішньому ринку компенсувала втрати від російських контрактів.

 

Кор.: – Як вплинула економічна криза на роботу підприємства?

 

Звісно, загальні економічні тенденції вносять певні корективи в процес роботи, у формування конкурентоспроможних пропозицій, знаходять відображення в прайсових показниках. Але все це корегується на рівні керівної ланки. Потреби виробництва забезпечуються в повному обсязі, заробітна плата працівників індексується, тобто завод в умовах економічної кризи працює стабільно. Заслуга в цьому всього трудового колективу. Працівники максимально сконцентровані на досягненні результатів. Відповідно є і виконання плану, і випуск продукції, і матеріальна захищеність заводчан.

 

Кор.: – Чи має приладобудівний завод вихід на ринок Європейського союзу?

 

Європі давно відома продукція Ізюмського приладобудівного заводу. Провідні фірми Данії, Франції, Бельгії, інших країн мають тісні контакти в розробці спільних проектів. Прикладом може слугувати співпраця з однією з бельгійських компаній, результатом якої стало виготовлення приладу наведення системи керування вогнем бронетранспортеру, співпраця з французькими колегами в рамках створення гіростабілізованої платформи для гелікоптера тощо. І робота в цьому напрямку триває. Скажімо, нещодавно в складі об’єднаної делегації ДК «Укроборонпром» я відвідав провідні підприємства ВПК Польщі. Тум було проведено низку зустрічей, підписано протоколи про наміри. Окремо слід відзначити географію Ізюмського оптичного скла: Сполучені Штати Америки,Ізраїль, європейські країни, Білорусь і т.д.

 

Кор.: Побутує думка, що українські товари нікому не потрібні в Європі. Чи це так?

 

Ні, це не так. Продукція нашого заводу, скажімо, не тільки якісна, але й конкурентоздатна. Вона затребувана на європейських теренах, хоча й вимагає постійного удосконалення, відповідності світовим стандартам. Крім того, ряд закордонних контрактів засвідчують, що підприємство успішно опанувало цей напрямок діяльності. Спільними зусиллями фахівців ДП ІПЗ та ДК «Укроборонпром» сподіваємося на значне розширення присутності української продукції, в тому числі й ізюмської, на європейських ринках, наразі маємо всі підстави дляуспіху в цій сфері.

 

Кор.: – Приладобудівний заводнайбільше бюджетоутворююче підприємство міста. Які основні техніко-економічні показники за минулий рік ? Чи є заборгованість по зарплаті?

Підкреслю, за підсумками роботи підприємство отримало торік майже 9,7 млн. грн. чистого прибутку. Сплачено майже 18,8 млн. грн. податків до бюджетів усіх рівнів, в тому числі до місцевогомайже 2,8 млн. грн. Кожен працівник отримав грошове заохочення. Вже наприкінці минулого та на початку поточного року рівень заробітної плати зріс. Наступне таке підвищення заплановано восени. Оптимізму додає те, що потужності підприємства завантажені до кінця року. Слід додати, завод утримує на балансі об’єкти соціально-культурного призначення, зокрема медико-санітарну частину та базу відпочинку, турбується не тільки про своїх працівників, але й про мешканців мікрорайону ІПЗ. Тож користуючись нагодою, бажаю читачам міськрайонної газети здоров’я, творчої наснаги та процвітання, а всім нам – мирного неба. Дякую за запитання.

 

Вів розмову К.ГРИГОРЕНКО.

Матеріал підготовлено за сприяння прес-служби ДП «Ізюмський приладобудівний завод» та в рамках Інформаційної кампанії «Сильніші разом

 

Переглянути скан сторінки газети «Обрії Ізюмщини» (№ 11 від 13.03.2015 р.) з інтерв'ю.

 

Контакти

64302, Україна, Харківська обл.

м. Ізюм просп. Незалежності, 66.

тел.: +38 05743 21078, 2-15-48

e-mail: ipz@ipz.com.ua    web: www.ipz.com.ua