Баннер
Главная Новини Вдячні нащадки пам’ятають: 71–а річниця визволення Ізюма від німецько-фашистських загарбників.
Вдячні нащадки пам’ятають: 71–а річниця визволення Ізюма від німецько-фашистських загарбників.
Автор: Пресс-служба   
06.02.2014 16:06

  Взимку 1943 року внаслідок кровопролитних боїв, місто Ізюм було остаточно звільнено від німецько-фашистських загарбників. Тому, щороку 5 лютого Ізюмська громада вшановує своїх визволителів.

 

   Цього дня з особливою повагою звертаються до ветеранів війни та праці - живих свідків тих страшних подій . В їх адресу лунають найщиріші побажання здоров’я. Широким загалом висловлюються сподівання, що трагічні сторінки історії рідного краю ніколи не повинні повторитися. Вшановується пам'ять воїнів, що віддали своє життя, захищаючі рідну землю. До їх могил, пам’ятників та скульптурних композицій вдячні нащадки покладають квіти та вінки.

 

   Для працівників та ветеранів ДП ІПЗ ця скорботна дата має особливе значення. Під час Великої Вітчизняної війни сотні Ізюмських приладобудівників загинули, захищаючи Батьківщину від німецької навали. Їх прізвища скорботними списками вибиті на плитах скульптурної композиції «Пам'ять».

 

   З жовтня минулого року за ініціативи керівництва заводу було відновлено роботу вічного вогню скульптурної композиції. Вперше цей вогонь було запалено від полум’я скловарної печі заводу. Традиційно, жоден важливий захід Ізюмських приладобудівників не проходить без вшанування загиблих колег. Минулого року покладання квітів до композиції «Пам'ять» відбулося під час святкування 90-річчя підприємства. А в День скловиробника представники родини скловарів Зорянських (батько та син) урочисто встановили до підніжжя композиції корзину квітів.

 

   Тож, продовжуючи багаті історичні традиції, 5 лютого, в 71-у річницю визволення міста від німецько-фашистських загарбників, саме від скульптурної композиції «Пам'ять» делегація ІПЗ розпочала ходу пам’яті.

 

  

   Організованою чисельною групою були встановлені вінки біля скульптурної композиції «Пам'ять» та біля пам’ятнику генерал-лейтенанту бронетанкових військ П.В. Волоху.

 

  

 

   Після чого приладобудівники долучилися до запрошених на концерт, присвячений 71–й річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників, що пройшов в Палаці молоді та підлітків «Залізничник».

 

 

      Відеофрагмент заходів /YouTube/.

 

 

   Підготував Р. Карпюк

 

Контакти

64302, Україна, Харківська обл.

м. Ізюм просп. Незалежності, 66.

тел.: +38 05743 21078, 2-15-48

e-mail: ipz@ipz.com.ua    web: www.ipz.com.ua