Баннер
Главная Новини Пульс ДП «ІЗЮМСЬКИЙ ПРИЛАДОБУДІВНИЙ ЗАВОД» (07.12.2012)
Пульс ДП «ІЗЮМСЬКИЙ ПРИЛАДОБУДІВНИЙ ЗАВОД» (07.12.2012)
Автор: Пресс-служба   
07.12.2012 16:29

       Про фінанси та податки.  За 10 місяців поточного року середня заробітна плата по підприємству зросла до 1359 грн., а відповідно середня заробітна плата в еквіваленті повної зайнятості за цей період підвищилася до  1717 грн.  Фонд оплати праці за 10 місяців 2012 року склав 19540 тис. грн. Обсяги виробництва збільшилися з 58052 тис грн. за аналогічний період 2011 року до 62116 тис грн. в 2012 році. Продуктивність праці підвищилася з 36 тис грн. до 43 тис. грн. Обсяг реалізації продукції збільшився до показника 54478 тис грн. в порівнянні з 46711 за 10 місяців 2011 року. Характерно, що  в результаті заходів по оптимізації виробничих процесів, в тому числі і впорядкування чисельності працюючих , кількість працівників підприємства скоротилася, але при цьому обсяги виробництва не тільки не зменшилися, а навпакизросли. Збільшення обсягів виробництва фіксується на позначці 7 відсотків. Спираючись на низку об’єктивних факторів, можна стверджувати про позитивну динаміку розвитку заводу та прогнозувати підвищення показників роботи підприємства за підсумками 2012 року.

       6 млн. грн. (без Пенсійного Фонду) податків до бюджетів різних рівнів сплатило підприємство за 9 місяців поточного року.

       Про завантаження виробництва.  Питому вагу завантаження виробництва формують замовлення вітчизняного ВПК. Зокрема, з вересня 2009 року Ізюмський приладобудівний завод  є невід’ємною складовою підприємств, які виконують військові замовлення в рамках контракту на поставку озброєння до Іраку та Таїланду. Продукція підприємства входить до складу обладнання бронетехніки, що експортується за кордон. В 2013 році прогнозується продовження плідної співпраці в цьому напрямку.

       Про вітчизняну співпрацю.  В грудні 2012 року добігає кінця термін поставки партії (4 шт.) унікальної призми, що виготовлена фахівцями Ізюмського приладобудівного заводу на замовлення одного з українських авіаремонтних підприємств (м. Конотоп). Унікальність та складність замовлення не завадили підприємству виконати свої договірні зобов’язання чітко за графіком та в повному обсязі. Дві призми вже надійшли до підприємства-замовника, відвантаження ще двох – на завершальній стадії (початок грудня 2012 року). До речі, для виготовлення призми український замовник звертався до компанії «Цейс» (Германія). Німецькі фахівці зазначили, що для виконання такого заказу потрібні  додатковий час та спеціалізоване обладнання, яким на даний час не володіє «Цейс». Врешті решт «Цейс» відмовився від виготовлення призми. А от Ізюмські фахівці за рахунок незначної модернізації виробництва успішно виготовили партію замовлення , причому вдвічі дешевше та вдвічі швидше ніж декларував німецький виробник. Тож вкотре, Ізюмські приладобудівники підтвердили свою майстерність і забезпечили високу якість продукції.

       Про міжнародну співпрацю. Триває плідна співпраця Ізюмського приладобудівного заводу з низкою міжнародних підприємств. Портфель договірних відносин з закордонними фірмами на 2012 рік складає суму понад 130 млн. грн. Договірні зобов’язання виконуються в повному обсязі. Найбільш суттєвими міжнародними партнерами заводу є низка підприємств Росії. До речі, для забезпечення максимально комфортних договірних відносин з Росією, в листопаді 2012 року підприємство успішно пройшло державну атестацію системи внутрішньофірмового експортного контролю. В результаті такого державного заходу, підприємству дозволено укладання договорів в рамках співпраці по продукції спеціального призначення  безпосередньо з російськими виробниками , не використовуючи в цьому процесі посередників.

       Протягом року, завдяки проведенню низки організаційних, маркетингових , рекламних та інших заходів, вдалося залучити та відновити співпрацю з підприємствами Росії, Бельгії, Франції, Казахстану. Триває виконання довгострокового контракту з американським підприємством. Ізраїльська компанія уклала з Ізюмським приладобудівним заводом угоду на поставку дослідних зразків оптичних деталей. Відвантаження продукції в рамках такої угоди заплановано на грудень 2012 року і вже почало реалізовуватися.

       Знаковим для заводу є налагодження співпраці з Китайськими підприємствами. Світові аналітики називають Китай одним з  найбільших ринків збуту, в тому числі і продукції, яку виготовляє Ізюмський приладобудівний завод. Відбулася зустріч з представниками підприємств Піднебесної, підписана угода на поставку дослідних зразків ТВ-камер виробництва заводу. Відвантаження вже виконаного замовлення заплановане на кінець поточного/початок наступного років. Розуміючи важливість присутності на такому перспективному ринку запланований візит до Китаю.

       Про можливість створення базового підприємства. Досягнуті показники роботи ДП «ІПЗ», результати плідної співпраці з вітчизняними та міжнародними партнерами характеризують завод як одне з потужних та перспективних підприємств галузі. Тому сформовано і подано до ДК «Укроборонпром» пакет пропозицій щодо можливості перетворення ДП «Ізюмський приладобудівний завод» у базове вітчизняне підприємство в сфері оптичного виробництва та приладобудування.

ПУЛЬС ДП «ІЗЮМСЬКИЙ ПРИЛАДОБУДІВНИЙ ЗАВОД»  (07.12.2012)

з коментарями директора заводу Шоломицького Леоніда Валентиновича

Підготував Р. Карпюк

 

Контакти

64302, Україна, Харківська обл.

м. Ізюм просп. Незалежності, 66.

тел.: +38 05743 21078, 2-15-48

e-mail: ipz@ipz.com.ua    web: www.ipz.com.ua